Najprostszy sposób na podłączenie LED-ów pod zwykły przerywacz to wstawienie szeregowo opornika 7,5 lub 10 Ohm, 21 W na 1 kierunkowskaz. Czyli jak zmieniasz 4 kierunki, to pod każdy podłączasz taki opornik. Oporniki zabezpieczają także kierunkowskazy LED przed przepaleniem się na skutek skoków napięcia prądnicy.
Oporniki muszą być montowane na blaszce i przykręcić w niewidocznym ale przewiewnym miejscu gdyż jest wrażliwy na temperaturę i najlepiej jak ma chłodzenie. Sposób podłączenia: masa - masa, sygnał od przerywacza - opornik - kierunkowskaz (obwód szeregowy). Opornik dzięki swoim właściwością symuluje żarówkę 21W, dając odpowiednie obciążenie dla standartowego przerywacza, zaprojektowanego dla obciążeń 4x21W żarówki kierunków + 2W kontrolka. LED-y mają moc około 3-4W, stąd duża częstotliwość pracy bez dodatkowego obciążenia obwodu.
Optymalnie jest wymienić do całego układu przerywacz LED, czyli przerywacz który ma zakres od 1W do 100W, taki przerywacz dostosuje nam częstotliwość pracy kierunkowskazów na odpowiednim poziomie, nawet jeśli mamy kierunkowskazy mieszane np. z przodu LED, a z tyłu halogenowe.